Meist

Kivi talust

Kivi talu on 3,7 hektari suurune kinnistu, mis asub Harjumaal Rae vallas Aaviku külas.

RL KiviTalu OÜ asutati 2002. aastal. Kivi talu nimi tuleb postiaadressist. Tegemist on perefirmaga, mille tegevus toimub ühe pere kodukinnistul ning mille loomise eesmärgiks oli soov kinnistuga seotud halduskulusid katta.

Ajaloost

Kinnistuks saamise lugu oli nii nagu paljudel teistelgi. Esialgu (nõukaajal) saadi eramu ehituseks krunt ja sinna juurde aiamaa ning Eesti taasiseseisvumise järgselt erastati (nn „kollaste kaartide“ eest) juurde veel veidi maad ning nii see kinnistu oma tänase suuruse saigi.

Pererahva hobiks on olnud oma kinnistu kujundamine. Seda märgati ja nii on Kivi talu saanud Kauni kodu tiitleid maakodu kategoorias. 1999 a saadi I koht Rae valla konkursil ja kuivõrd kohalikud võitjad lähevad automaatselt maakondlikule konkursile (see on ka kõrgeim tase sellel võistlusel), siis 2000 aastal toodi maakonna võistluseltki I koht. Mälestusväärne on asja juures see, et president on selle ürituse patrooniks ning annab ka isiklikult kätte auhinnad. 

pic

On selge, et igasuguse arenduse kõrvalnähuna tekivad ja jäävad hoolduskulud, et tehtu ka jätkuvalt kena välja näeks. Nii oli see ka Kivi talus kus pidi hakkama mõtlema kulude katmise peale. Tuli teha kompromiss loodud oma kodu privaatsuse ja halduskulude kandmise vahel. 2002 aastal loodi äriühing, mille nimeks RL Kivitalu OÜ. Tegemist oli ja on perefirmaga, mille tegevus toimubki vaid Kivi talu kodukinnistul ning mille loomise ainsaks eesmärgiks oli soov kinnistuga seotud halduskulude katmine.

Alguses oli tegevusi ja plaane rohkelt (tegutsetud nii tehnika remondiga kui ka põllumajandusega), otsiti seda õiget nišši. Peagi näitasid asukoht ja elu ise, et püstitatud eesmärgi täitmiseks kõige enam sobivaks väljundiks oli nö turismitaluna  tegutsemine. Nii ongi tehtud valik. Eriti  hästi on juurdunud ja arenenud kämpingu teenuse pakkumine suvisel perioodil. Kivi talus on pakkuda suur roheala nii telkijatele kui ka autokaravanidega reisijatele. Plussiks on Tallinna lähedus ja samas täiesti looduslik – eraldatud, rahulik ning turvaline koht.

 

vald 1999 (1)

Põhiliseks teenuseks on pakutav majutusteenus. Suvel lisandub sellele kämpinguteenus.

Kämpinguturistidel on Kivi talus erinevaid valikuvõimalusi. Tihe bussiliiklus tagab kiire jõudmise Tallinna ja tagasi, kuid on erinevaid vaatamisväärsusi nii Jüris, Rae vallas kui ka kogu Harjumaal. Infot ja näpunäiteid võimaluste kohta jagatakse kohapealgi. Kivi talu on esindatud erinevates rahvusvahelistes reisikataloogides, samuti ollakse Eesti Kämpingute Liidu liikmeks.

Teine tegevus on erinevate ürituste jaoks pindade rentimine

Populaarseks on kujunenud suvepäevade, pulmade ja sünnipäevade pidamine. Ka sportlike ürituste jaoks on pakkuda erinevaid võimalusi nii Kivi talus (nt tennis, korv- ja võrkpall) kui kõrval asuvas Jüris. Kivi talu vahetus ümbruses kulgeb üle 5 km pikkune valgustatud Jüri terviserada, kus saab sportida nii suvel kui talvel. Napp pool kilomeetrit eemal on Rae valla spordikeskus erinevate spordisaalide, ujula ja saunadega. Võimalus on kasutada koolistaadioni.

Aastaringselt renditakse ruume seminaride korraldamiseks. Suvel saab üritusteks kasutada välivõimalusi ja Eesti kliimas vajalikke varjualuseid. Talvel lisaks siseruume nii trahteris kui külalistemajas.